PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=330489}

H2O, wystarczy kropla

H2O: Just Add Water
6,6 19 403
oceny
6,6 10 1 19403
H2O, wystarczy kropla
powrót do forum serialu H2O, wystarczy kropla

W tym serialu moim zdaniem najpiękniejszym wątkiem jest właśnie wątek Cleo i Lewisa. Moim zdaniem jest to jedna z najpiękniejszych par całej kinematografii. Znają się od dziecka, wspierają nawzajem od zawsze, pomagają sobie, mają jedno w drugim zawsze oparcie. Najpierw para przyjaciół, później para zakochanych, których nawet ocean nie rozdzieli. Ona to nieco niezaradna (co się jednak później zmienia) wrażliwa dziewczyna kochajaca przyrodę. On zaś to genialny umysł, nieco niezdarny romantyk i prawdziwy przyjaciel, na któego zawsze można liczyć, choćby się nie wiem ile razy go w gniewie obraziło. Idealna para wychodząca cało z każdej opresji :-)

W pierwszej części serialu ich miłość jest ledwo widoczna. Wiadomo tylko, że Lewis kocha Cleo, co zdają się wszyscy widzieć opróćz niej. Cleo zakocuje się w nim pod koniec serii i wyznaje mu to, po czym zostają parą. W drugiej częściej ich miłość to właściwie motyw przewodni - ona porzuca Lewisa, bo denerwuje ją to, że zawsze we wszystkim jej pomaga, chce ją ratować z każdej opresji nawet gdy ona tego nie chce. Ma go zawsze na zawołanie, co sprawia, że przestaje go szanować i go rzuca. Później tego żałuje, ale on związał się z Charlotte, na co Cleo reaguje najpierw zazdrością, podłością wobec niego i gniewem. Potem jednak z upływem czasu rozumie, jak mocno go skrzywdziła i stara się naprawić swój błąd, by choć zatrzymać jego przyjaźń. Udaje się jej jednak, przez podłe intrygi Charlotte, znowu wiązać z Lewisem, który (notabene) wciąż ją kochał i para znowu jest razem - lecz teraz na zawsze. W trzeciej części ich miłość to właściwie dodatek do innych wątków (bardziej na pierwszy plan wychodzi wątek Belli i Willa), ale jednak nadal ich miłość jest ważna. Ich uczucie jednak po przeżyciach z poprzedniej części jest o wiele bardziej dojrzała, szlachetne, mądre i dorosłe. Oboje działają razem jako "zgrana ekipa", mogą na siebie liczyć i nawet wyjazd Lewisa na zagraniczne stypendium nie tylko nie niszczy ich związku, ale go wzmacnia - w końcu jest internet, a ona jest syrenką, więc może go odwiedzać. A on na końcu do niej wraca.

Wątek ten jest pięknie ukazany. Uczy on, że należy doceniać to, co się ma, bo łatwo to można stracić. Pokazuje, że chłopak powinnien być dla swojej ukochanej nie tylko chłopakiem, ale i przyjacielem. Mówi też, by nie spoczywać na laurach i dbać o miłość. A małe rozstanie i pareę wylanych łez choć boli, kiedyś zmienia się w piękne wspomnienie, gdy znowu się schodzimy ze sobą po przemyśleniu wielu różniących nas kwestii. A związek na odległość jest możliwy, wystarczy tylko chcieć w niego zainwestować swoje serce. To mądre nauki nie tylko dla młodych, ale i dla starszych. Dlatego choćby z aten sam wątek daję serialowi 10/10.

ocenił(a) serial na 10
kronikarz56

W 100% zgadzam sie z twoja opinia. Kiedys ten serial ogladalam jak bylam mniejsza. A teraz znow puszczaja ten serial i zaczelam ogladac od poczatku. Bardzo sie w niego wciagnelam. I takze uwazam ze ten watek Cleo i Lewis jest najpiekniejszy. I jest fajnie pokazana ta ich przyjazn.

kati97

Dziękuję, że się ze mną zgadzasz. Mnie też podoba się ich przyjaźń. Piękne jest to, że choć byli potem parą, nadal byli jeszcze i jednocześnie przyjaciółmi. Ukochany da swej dziewczyny winien być nie tylko chłopakiem, ale przyjacielem. Poza tym on jest wobec niej taki rycerski, wyrozumiały, szlachetny i taki opiekuńczy. Ja też lubię opiekować się moją dziewczyną i niestety, podonie jak Lewis, też nieraz przesadzam, lecz zawsze w dobrej wierze. I nie jest źle.

ocenił(a) serial na 10
kronikarz56

Naprawdę to super opisałeś. To samo myślę ja, serial jest genialny i chodź nie każdy odcinek mnie zachwyca jeden lubię bardziej drugi mniej to zdecydowanie zasługuje w ocenie na 10/10. Wątki w serialu są bardzo ciekawe, przemyślane i rozbudowane - dla mnie serial się wyróżnia na tle innych swoją oryginalnością tym, że przywiązałem się do bohaterów ;) Pozdrawiam wszystkich fanów tego serialu :))

aksus

Dziękuję za pozytywną ocenę mojego opisu :) To prawda, postacie są stworzone w taki sposób, że trudno je nie lubić, nawet przemądrzały Zane czy wnerwiający ciągle Nate budzą bardziej nasz śmiech politowania i sympatii niż złość. Wątki są niezwykle ciekawie ukazane. Choć rzadko się ze sobą łączą. Chyba wyjątkiem jest seria 2, gdzie istnieje tzw. związek przyczynowo skutkowy i ten związek jest kontynuowany też w 3 serii, ale nie aż na taką skalę. Bo w 1 częśći taki związek przyczynowo-skutkowy praktycznie nie istnieje. Poza pewnymi wyjątkowy to zbiór niepowiązanych ze sobą epizodów. Ale to też sprawia, że serial jest ciekawy i miło się go ogląda. :) Poza tym jak się patrzy na Cleo i Lewisa to niejeden chłopak zrozumie, jak powinien dbać o swoją dziewczynę, zaś niejedna dziewczyna będzie zazdrościć bohaterce takiego chłopaka :)

kronikarz56

zgadzam się jak najbardziej. ;)

evilfleur

Dziękuję, bo choć jestem chłopak, ale natura we mnie romantyka :) I taka para budzi moje wielkie wzruszenie :)

ocenił(a) serial na 9
kronikarz56

popieram

CleoMcCartney

Dziękuję. Miałem nadzieję, że ktoś podziela moje zdanie w tej sprawie i cieszy mnie to, że tak właśnie jest :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones