PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=989}
7,8 233 460
ocen
7,8 10 1 233460
7,8 36
ocen krytyków
Trainspotting
powrót do forum filmu Trainspotting

jest niezły owszem,ale podobnie jak Requiem dla snu,Las Vegas parano i Traffic (a nie Human traffic jak ktoś napisał...) trochę nierzeczywisty.Jeśli ktoś chce obejrzeć prawdziwy film o dragach to polecam My,dzieci z dworca Zoo.Jest to produkcja bardzo realistyczna i obrzydliwie naturalistyczna i w przeciwieństwie do tamtych brytyjskich produkcji nie opowiada o bogatych dzieciakach.Ale co najważniejsze jest to historia oparta na faktach,na podstawie książki pod tym samym tytułem,będącej relacją niemieckiej narkomanki Christiane F.

mambaaaaa

Dzięki za info, na pewno obejrzę :)

deri_12

Właśnie Human Traffic jest jednym z najbardziej oryginalnych i prawdziwych filmów min. o dragach,ale również o stylu życia raverów na wyspach i na świecie. Proponuję obejrzeć dokładnie. Wszystko jest pokazane bardzo realistycznie i z dużym poczuciem humoru. Reżyser i aktorzy sami kiedyś ostro jechali na chemii i nie tylko i dlatego ten film ma taką moc ,oni momentami byli sobą sprzed kilku lat dlatego to wyszło tak dobrze. Trafific to jak ktoś kiedyś powiedział " film zrobiony pod oscary " bez polotu według mnie. Było milion filmów zrobionych w podobnym stylu i znacznie lepszych od niego,nie mówię o fabule tylko o technice prowadzenia fabuły i przenikania się postaci i zależności między nimi. Dzieci z dworca Zoo to bardzo mocne kino,film jest bombowy ale strasznie dołuje,dziecięca prostytucja i twarde narkotyki przybijają totalnie. Pozdro.

ocenił(a) film na 7
Puzon

Co do ostatniego z wymienionych przez Ciebie filmów, to właśnie o to chodzi, żeby film o narkotykach dołował. A według Ciebie obraz dotyczący tak poważnego tematu, jakim jest uzależnienie od narkotyków ma śmieszyć i być traktowany z przymrużeniem oka. Mnie właśnie w filmie "Trainspotting" raził jego styl, to zbyt lekkie potraktowanie tematu. Widz mniej rozgarnięty i rozwinięty umysłowo może potraktować ten film jako zachętę do sięgnięcia po dragi, bo narkotyki są przeciez 1000 razy lepsze niż seks jak mówi jedna z postaci występującychw filmie. Dla tego poważne, realistyczne i momentami wzruszające "My, dzieci z Dworca Zoo" ocenaim wyżej.

pacyfista4

ale w trainspotting, oni właśnie tak czują i o to chodzi nie?
w dzieciach z dworca to są inni ludzie.

użytkownik usunięty
mambaaaaa

Co masz nierzeczywistego w Trainspottingu?

ocenił(a) film na 8
mambaaaaa

Dzieci z Dworca Zoo to film prawdziwy, ale te czasy już minęły. O wiele bliższe jest nam dzisiaj Human Traffic (co jest złego w polskim tytule?). Fakt, problem heroiny jest nadal, ale faktyczna kiedyś moda na nią już minęła. Ludzie nie boją się podać ręki komuś z HIVem, na tej samej zasadzie wiedzą, że hera zabija. Kiedyś z tym uświadomieniem było troszeczkę inaczej.
A Trainspotting? Dlaczego miałby nie pokazywać prawdy? Hera była i zawsze będzie dawać ogromną przyjemność. Jeśli ktoś jednak ignoruje fakt tego co robi z organizmem, umysłem człowieka- to już inna sprawa. A na filmie, może nie najmocniej ,ale było to pokazane, jak ona niszczy.

mambaaaaa

A co w Human traffic bylo nie rzeczywistego niby ? :D

aproxx

Witam

Poszukuje filmu. Oglądałem go jakiś rok temu. Lecz nie znam tytułu. Jeśli ktoś był by w stanie pomóc :)

Film rozpoczyna się w USA kiedy to murzyn jedzie samochodem i pali maryśkę. Zatrzymuje go policjant i mówi że to nie są lata 60 (chyba) i zatrzymuje go do więzienia. Kiedy wychodzi ma już około 45-50lat. Mężczyzna ten ubiera się w sukienkę tak jakby był szkotem. Wysadza fabrykę w której dawniej produkował narkotyki (dragi) . Następnie poznajemy mężczyznę który dzwoni do pewnej kobiety, która jest płatnym zabójcą. Informuje że miała już nikogo nie zabijać, ale mężczyzna obiecuje jej dużo pieniędzy i, że już nigdy więcej nie będzie o nic go prosił. Wracając do tego murzyna zna on przepis na narkotyki bardzo mocne. Leci do Anglii dokładnie do Manchesteru tam odebrać ma go pewien człowiek, który jest ex tej dziewczyny która ma zabić tego murzyna. Jednak ten murzyn z tym kolesiem jadą na stadion i sprzedaje przepis na te dragi . dostaje dużo kasy . Troszkę streściłem.

Powiem tam wpisałem kiedyś w google film podobny do Jestem Bogiem i jakoś tak znalazłem. Oglądałem ostatnio Blow i przypomniał mi się ten film właśnie.

Z góry licze na pomoc :)

imiex

Lata mniej wiecej premiery filmu 90-te czy po dwutysiecznym ? Chyba wiem o jaki ci chodzi ... sam teraz zapomialem tytulu ale jak podasz lata i okaza sie te ktore mam na mysli to go znajde.

imiex

Jak po dwutysiecznym roku to chodzi zapewne o film FORMULA z 2001 ... Dobry film :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones