PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=772291}

Miłość w trudnych czasach

Where Hands Touch
6,8 2 072
oceny
6,8 10 1 2072
Miłość w trudnych czasach
powrót do forum filmu Miłość w trudnych czasach

Rzadko piszę wpisy na filmwebie, ale jak usłyszałem o tym filmie, zapoznałem się z opisem fabuły, to nóż w kieszeni się otwiera.
Czarnoskóra dziewczynka (nastolatka ?) chodzi sobie swobodnie podczas drugiej wojny światowej w Niemczech. Równinie dobrze mogła założyć koszulkę "jestem Cyganką", "jestem Żydówką". Niemcy już za sam podejrzany w ich rozumieniu wygląd łapali i wywozili do obozu "nieczystych rasowo" np. Cyganów, a tu z taką karnacją przechadza się murzyńska nastolatka po Berlinie (!).
Czy twórcy tego "działa" pomyśleli jaki sposób myślenia mogą przekazać widzą niezaznajomionym w historią II wojny światowej, tworząc takie ohydne kłamstwa ??? Przecież to zakłamuje historię, że przecież nie było aż tak, źle skoro czarnoskórzy w nazistowskich Niemczech mogli w miarę swobodnie żyć. Co mają na takie dictum powiedzieć ofiary ?
Oczywiście Niemcy stworzyli nawet oddziały składających się z Hindusów czy Afrykanów, ale po pierwsze w dalszych fazach wojny, co wynikało, że potrzebowali mięsa armatniego i wtedy przymykali oko na kolor skóry, co nie zmienia faktu, że i tak mieli jasno określone zamiary i stanowisko wobec nich.
Na podobnej zasadzie Polacy z terenów Śląska, Mazur czy Pomorza, którzy byli wsadzani do obozów koncentracyjnych za to, że byli Polakami, nagle po sporych przegranych w oczach Niemców okazywali się czysto aryjskimi Niemcami i wcielani byli siłą do wermachtu. Ale co na froncie, to na froncie, a osoby według nich nieczyste rasowo czy jak sami często określali - podludzie, chodzić po niemieckich ulicach po 1933 roku by nie mogli.
P.S.: Przypomniało mi się teraz, że nawet już w pierwszej połowie lat trzydziestych zamykano do obozów koncentracyjnych Niemców, którzy mieli współmałżonków pochodzenia żydowskiego, a tutaj takie rzeczy ten film. Straszne i żenujące. Urągające ofirom niemieckich zbrodniarzy.

ocenił(a) film na 6
ostronos

1) w którym momencie w filmie nie miała problemu ze swoim kolorem skory i chodziła swobodnie ?

sola1231

Idzie swobodnie w po ulicy Berlina. 0:41 https://www.youtube.com/watch?v=0t8iVtFGHCc
A jeszcze dodam, że gdyby ta historia miała się wydarzyć, to jej matka została by skazana za "pohańbienie rasy" - był taki zapis w prawie III Rzeszy. Skazywani byli na niego np. esesmani gwałcący "niearyjskie" kobiety, ale nie za gwałt, a za kontakt płciowy (!), a tu w hitlerowskich Niemczech czarnoskóra dziewczynka uczy się w berlińskiej szkole. Absurd nie z tej ziemi.
Dla porównania; podczas okupacji w szkole w Pucku do szkoły podstawowej (w Polsce, Niemcy dopuszczali tylko podstawówki, a dokładniej uściślając szkoły powszechne, bo tak się przed wojną i podczas wojny nazywały, resztę szkół zamknęli) zawitali Niemcy, którzy przeprowadzili "badania" psudeo-genteyczne mierząc długość nosa, wskość czoła itp. i stwierdzając czy te polskie dzieci nie są przypadkiem urodzonymi aryjczykami. Część dzieci od razu wywieziono do Niemiec do "nowych rodziców" stosując brutalną fizyczną i psychiczną germanizację. Podobny los spotkał wiele polskich dzieci i ich rodziny w całej okupowanej Polsce. Tymczasem w filmie słyszymy jak nauczycielka mówi do wspomnianej dziewczynki, że jej nazwisko jest dobrym niemieckim nazwiskiem, ale jej twarz nie jest niemiecka. Co za brednia. Taka sytuacja nie mogła mieć miejsca. Na zakończenie wypowiedzi przytoczę wypociny nędznego malarza pokojowego, gdzie pisze co sądzi o czarnoskórych - „Od czasu do czasu niemiecki kołtun dowiaduje się (...), że tu i tam pierwszy Murzyn został adwokatem, nauczycielem, wręcz pastorem, nawet bohaterskim tenorem czy kimś podobnym (…). Nie dociera do tego zdeprawowanego mieszczańskiego świata (…), że jest to jakiś zbrodniczy obłęd: pół-małpę z urodzenia tresuje się tak długo, aż się uwierzy, że można z niej zrobić adwokata (…)” – Adolf Hitler, „Mein Kampf”.

ostronos

Polacy byli osobną kategoria rasową. Nie rozumiesz tego

ostronos

Puck był na terenach wcielonych do Rzeszy czyli nie była to generalna gubernia. Przez to był tam inny status ludności polskiej. Poczytaj

ostronos

Czemu ciągle kłamiesz? To rasizm czy braki w edukacji?

ocenił(a) film na 9
ostronos

naucz się pisać chciałbym napisać, ale skoro pamiętasz pierwszą połowę lat trzydziestych to ci wybaczę, trochę wiekowy już jesteś :D

ocenił(a) film na 1
bulka2609

cisza lewaczku

bulka2609

Żałosna, tępa dosłowność bulka. :) Ale masz ze 13 lat to ci wybaczam. Bez odbioru.

ostronos

Nie złość się na @bulka2609 mimo, że zwrócił Ci uwagę nieco mało elegancko ale starał się być dowcipny nawiązując do Twojego "wieku". Średnio mu to wyszło, prawda.
Ale racja, on napisał to co ja chciałam napisać i sądzę paru czytających pomyślało: źle się czyta Twój komentarz przez błędy ortograficzne, złe lub w złych miejscach użyte znaki interpunkcyjne czy zwykłe literówki - a jest tego sporo.
A szkoda bo komentarz merytorycznie cenny i sporo się dowiedziałam.

Może warto to mieć na względzie następnym razem, przecież większość systemów podkreśla błędy przy pisaniu, Twój chyba też skoro masz polskie czcionki.
Jakkolwiek.. warto się trochę postarać.
Pozdrawiam

bulka2609

Serio ? Na tyle cie stać dzieciaku ? Może jakieś logiczne kontrargumenty ? Jak nie wiesz co to to sprawdź w słowniku.

ocenił(a) film na 9
ostronos

Czasem jestem uszczypliwy jak mam dobry humor, taki typ :) Jednak nie mam na celu nikogo obrażać, szanuję zdanie autora bo każdy ma swój gust, nie wiem dlaczego niektórzy się tak zaraz spinają, trochę dystansu do siebie, a co do przekłamań, nawet ktoś kto interesuje się historią, nie może być pewien tego co było kiedyś, bo historię piszą i opowiadają ludzie, a ludzie niekoniecznie zawsze mówią lub piszą prawdę, to co się działo na ulicach Berlina w tamtym czasie wiedzą tylko ludzie, którzy tam wtedy byli. Wybacz kolego z ostrym nosem (może dlatego taki nerwowy?) jeśli Cię uraziłem, ale wypowiedziałeś się w taki sposób jakbyś tam co najmniej wtedy był, a zanim poprosisz kogoś o logiczne kontrargumenty, to naucz się odróżniać gatunki filmowe, to nie jest film dokumentalny i nie wyskakuj mi tu zaraz, że film na faktach, bo film jest tylko inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. "Jak nie wiesz co to to sprawdź w słowniku".

ocenił(a) film na 9
ostronos

tato

ostronos

Po prostu nie masz wiedzy. Serio jakie masz wykształcenie?

ocenił(a) film na 8
ostronos

To, że twórcy filmu inspirowali się wydarzeniami historycznymi, takimi jak II wojna nie oznacza, że jest to film historyczny, ani oparty na faktach. Nigdzie też nie jest napisane, że miał to właśnie taki film być. Reżyser miał swoją wizję i ją zrealizował. Proponuję trochę dystansu. A swoją drogą jeżeli ktoś chce filmu całkowicie zgadzającego się z historią to polecam raczej filmy dokumentalne, bo w tym przypadku oraz wielu tego typu filmach historia jest raczej tłem/ drugim planem dla innych wydarzeń. Dlatego nie widzę podstaw do tak ostrego hejtu.

Zochii

WSPOMNIANY LINK DO ZAPOWIEDZI https://www.youtube.com/watch?v=0t8iVtFGHCc "Inspired by true events" 33 sek Zgadzam się w 200 % z ostronosem Niemiecka propaganda wciskająca kit niedouczonym kinomanom Jeżeli coś takiego się wymyśla to tylko jako film czysto fantastyczny

ocenił(a) film na 8
Owieczki2

o ile dobrze widzę nie ma nigdzie dokładnie napisane o jakie prawdziwe wydarzenia chodzi. ja osobiście te "true events" odbieram jako wojnę samą w sobie, itd. a nie konkretnie historię tychże bohaterów. jak już wcześniej pisałam uważam, że do takich filmów trzeba mieć dystans, dla mnie to coś podchodzące gatunkowo bardziej pod romansidło. Ale to moje zdanie. Na tym temat kończę. Pozdrawiam :)

ostronos

Ty bredzisz, czy świadomie kłamiesz?

JackCarver

Jestem twoim ojcem.

ocenił(a) film na 7
ostronos

Film inspirowany prawdziwą historią czarnoskórej pielęgniarki i nazistowskiego żołnierza.
Polecam również książkę o tytule "Enemies in love" opowiadająca o ich przeżyciach.

Następnym razem sprawdź fakty, bo w tej chwili szorujesz językiem po ziemi.

ostronos

https://en.wikipedia.org/wiki/Hans_Massaquoi

Czarnoskórzy byli nawet w Hitlerjugend :)

meek76

Nie byli. Nawet link, który podałeś potwierdza iż osób o pochodzeniu subsaharyjskim nie przyjmowano do organizacji nazistowskich.

ostronos

Ty bladego pojęcia nie masz o czym piszesz. Jakie masz wykształcenie? Zachowujesz się jak typowy "janusz" nie znasz się, ale się wypowiadasz. ŻENUJACE.
Film wyraźnie zaznacza, iż mówi o osobach czarnoskórych poprzez przykład tzw. "bękartów nadreńskich". Wszystko co jest w ich przypadku pokazane w filmie jest prawdziwe, mieli do pewnego momentu jalo tzw. "mieszańcy" prawo do nauki, podlegali też przymusowej sterylizacji. To co piszesz to brednie, bez żadnych faktów w historii. Jesteś po prostu rasistą.

ostronos

To niesamowite, jak wiele wiesz na temat warunków zycia osób czarnoskórych w nazistowskich Niemczech. Zupełnie jakbyś tam był.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones